Asociația Națională a Apicultorilor din Republica Moldova întrunește 26 de asociații regionale, amplasate pe întreg teritoriul țării.

# Asociațiile raionale membre ANARM Președinte E-mail Nr. telefon
1 Asociația apicultorilor din r. Ialoveni Ion Maxim max_i100@yahoo.com 069142943
2 Chisinau, Apis Mellifera Andrei Zagareanu apismelifera_moldova@yahoo.com 069194701
3 AO Albinuta Cimislia Gheorghe Balan apicolacim@gmail.com / iugheta@gmail.com 069844460
4 AO Apicultorul Edinet Boris Gladiniuc rodicagladiniuc@mail.ru 069025735
5 AO Mireazma Codrilor Straseni Gheorghe Manic manic.gheorghe@gmail.com 079400882
6 Nectarul Codrilor Ivancea, Orhei Oleg Dolghieru dolghieru@rambler.ru 068390447
7 Asociația Albinuta Bolduresti – Nisporeni Vasile Leuca vasile_leuca@yahoo.com 069808231
8 AO Apicola Riscani Eugen Vasilache vasilache-es@mail.ru 069089895
9 AO Api Codru Calarasi Vasile Stirban stirban.vasile@yahoo.com 069379962 / 078754722
10 AO Proapis  Chiscareni Singerei Iurie Turtureanu madalina.turtureamu@gmail.com 069515188
11 AO Asociația apicultorilor – Câmpia Sorocii Cazac Efim cazacefim@yahoo.com 060790081
12 AO Apis Drochia Nicolae Cotiuc nicolaicotiuc@mail.ru 068049928
13 Asociația apicultorilor din r. Ocnita – Apis Mellifica Boris Macoviciuc macoviciuc@mail.ru 067678478
14 AO Api-Glodeni Andrei Bodean mvo09061972@gmail.com 069555726
15 UPJ Asociația apicultorilor – Mold-Apis Petru Sacara info@moldapis.md 069297976
16 AO Asociația apicultorilor din Telenești – Albinuța Dominte Medinschi dima.medinschi@gmail.com 069676264
17 AO Asociația apicultorilor – Albinuța-Nord Gheorgița Alexandru 7galex@inbox.ru 068034246
18 Asociația apicultorilor din stanga Nistrului Porhun Mihail porhun@mail.ru +37300 77777287
19 Asociația apicultorilor din r. Cahul Sergiu Pâslaru apisud@mail.ru 069188332
20 Asociația apicultorilor Mepro – r. Dubăsari Vera Semionov verasemionov7@gmail.com 069221885
21 AO Regina codrilor Tigheci – Cantemir Vasile Profir   068577100
22 Asociația apicultorilor din r. Ungheni Ion Pascari   068022244
23 AO Asociatia Apicultorilor din Gagauzia Stepan Chireacov   067660483
24 AO Apis Melifera Hincesti Iacob Covaliu   060201275
25 Asociația apicolă Orhei Nicolae Sîngereanu singereanunicu@gmail.com 069200750
26 AO Asociația apicultorilor din raionul Falesti Vasile Adajuc